WIEDZA NAUKOWA, KTÓRA STOI ZA NASZYMI PRODUKTAMI

Produkty TechNiche były testowane na całym świecie w wielu różnych branżach. Korzystając z opatentowanych technologii nadal rozwijamy i zmieniamy projekty naszej odzieży.

Wierzymy w nasz produkt ale także wierzymy w naukę i fakty. Tutaj znajdziesz mix informacji i wyniki badań dla HyperKewl™, CoolPax™, Heatpax™ oraz IonGear™.

TECHNOLOGIA EWAPORACYJNA

Evaporative cooling diagram

W produktach HyperKewl™ zastosowano unikalne procesy chemiczne umożliwiające szybkie wchłanianie wody i jej trwałą akumulację. Te właściwości chemiczne przyspieszają również jej odparowywanie.

Tkanina z chłodzeniem ewaporacyjnym sprawia, że użytkownik odczuwa temperaturę niższą o 10 stopni Celsjusza niż temperatura otoczenia, w zależności od przepływu powietrza. (Uwaga: Wysoka wilgotność (90%) zmniejsza zdolność materiału do odparowywania wody, a przez co również jej zdolności chłodzące.)

TECHNOLOGIA PHASE CHANGE

Phase Change technology diagram

Materiał zmieniający stany skupienia (PCM) to substancja o wysokim cieple topnienia który rozpuszcza się lub krzepnie w określonych temperaturach, oraz posiada zdolność gromadzenia i uwalniania dużych ilości energii. Ciepło jest wchłaniane i uwalniane, kiedy materiał przechodzi ze stałego stanu skupienia w ciecz i odwrotnie; dlatego PCM klasyfikuje się jako produkty akumulacji ciepła utajonego (LHS)

OGRZEWANIE AKTYWOWANE PRZEZ KONTAKT Z POWIETRZEM

Warming technology activation

Ogrzewacze Heatpax™ dostarczają wiele godzin ciepła przez kontakt z powietrzem i zapewniają ulgę podczas mrozów. Po otwarciu opakowania zachodzi reakcja egzotermiczna, które wytworzy ciepło chroniące Cię przed mrozem.

Ogrzewanie można przerwać w dowolnym momencie poprzez włożenie wkładów z powrotem do hermetycznego pojemnika lub do plastikowej torebki.

OGRZEWANIE Z ZASILANIEM NA BATERIE

IonGear™

Nasze systemy ogrzewania na baterie, IonGear™ wykorzystują jedne z najbardziej zaawansowanych technologii ogrzewania z zastosowaniem elementów grzewczych i baterii, które są obecnie dostępne na rynku.

Podgrzewane elektrycznie kamizelki i kurtki IonGear™ wykorzystują elastyczne, trwałe elementy grzewcze, z możliwością wymiany. Nasze rękawice są wyposażone w mikroprzewody do ogrzewania, przez co stanowią niezbędny element ekwipunku każdego motocyklisty lub rowerzysty. Wszystkie wyposażone zostały w akumulatory, które dostarczają stałego i długotrwałego ogrzewania.